10.12.2015р.

Лекція «Чи можливо одружитися по коханню?!»

10 грудня настоятель Свято-Миколаївського храму селища Нове прот. Роман Петренко та керівник Свято-Успенського духовно-просвітницького центру м. Кіровограда провели зустріч з учнями 11-х класів загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів №10 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області. Темою спілкування стали стосунки між юними людьми. Зо основу бесіди священиками була обрана стаття свящ. Іллі Шугаєва «Чи можливо одружитися по коханню?!» з книгни «Один раз на все життя».
Лекція починається з провокаційного твердження: «по коханню одружитися категорично неможливо», що дає змогу розпочати спір з аудиторією молодих людей.
Суть лекції – довести до свідомості молоді життєву істину: з проблемами, які починаються у молодій, тільки що сформованій сім’ї треба боротися, а не просто констатувати факт: «колись кохав, а зараз не кохаю»; за своє щастя необхідно боротися, заглушуючи ноти власного егоїзму та турбуючись про свою «другу половинку».
Формат спілкування священика з дорослими дітьми дозволяє зламати один із стереотипів про духовенство, який був введений у суспільство атеїстичною пропагандою минулого століття, а саме: духовенство – це представники прошарку соціуму, який живе «мракобіссям» та інш.
Дана бесіда була знята на відео. Для того, щоб зрозуміти думки лектора, необхідно проглянути всю лекцію, не вириваючи цитат з контексту. Для благочестивих любителів коментувати необхідно врахувати:
1. Одне з правил місіонерства: з даною аудиторією спілкуєшся на їх мові (життєві поняття). Ап. Павел свідчить: «Для юдеїв я став юдеєм, щоб придбати юдеїв, для тих, хто під законом, – тим, хто під законом (хоча сам я не під законом), щоб придбати і їх. Для людей без закону я став тим, хто без закону (хоча я не живу без закону Бога, оскільки перебуваю під законом Христа), щоб придбати тих, хто без закону. Для слабих я став слабим, щоб придбати слабих. Я став усім для усіляких людей, щоб всіма можливими способами врятувати хоча б декотрих. Але роблю все це задля доброї новини, щоб ділитися нею з іншими» (1 Кор. 20-23).
2. Дана бесіда відбулася в приміщенні шкільного класу, а не в святому храмі.