22.11.2015р.

Батьківські збори у Свято-Успенському духовно-просвітницькому центрі

22 листопада для батьків вихованців Свято-Успенського духовно-просвітницького центру були проведені батьківські збори.
На початку зібрання викладацький колектив ознайомив слухачів з особливостями життя трьох дитячих груп недільної школи, вказавши на досягнення та проблеми процесу освіти та виховання малечі у просвітницькому центрі.
Згодом для батьків було проведено опитування на предмет мети відвідування дітьми недільної школи. «Новоспечена статистика» засвідчила: 65 % дорослих приводить дітей до церковної школи з метою формування духовно-моральних рис характеру, 25 % – для вивчення Біблії, 10 % – для того, щоб навчитися любити Бога. Лише в одній анкеті було зазначено, що не інформація про Бога кличе малюків до недільної школи, а бажання практичного пізнання Творця.
Основою зустрічі стали 2 живі бесіди проведені кліриками Свято-Успенського храму. Керівник духовно-просвітницького центру прот. Сергій Новак розповів про покликання недільних шкіл. У своєму слові отець Сергій зазначив: «Вивчення Біблії, моралізація молодого покоління – це те, чим дійсно займаються духовні школи, але це не головне їхнє призначення. Зміст існування таких закладів полягає у полегшенні приходу людей до Господа. Недільна школа – це не ціль, а засіб, який повинен привести у скорому часі відвідувачів школи до Храму Божого».
Священик Іоанн Шемедюк, заступник голови центру, в свою чергу розповів про Євхаристію, як про центр літургічного життя. Батюшка у супроводі відео-слайдів розкрив головні аспекти євхаристичної екклезіології. На завершення отець Іоанн розповів про нові проекти нашої недільної школи.
За час спілкування батьки переглянули відеофільм про недільну школу при Свято-Успенському храмі Кіровограда та отримали базові поняття про вектори діяльності недільних шкіл.