14.12.2014р.

Форум на тему «Милосердя – старе слово для нового часу»

14 грудня, з благословення Високопреосвященнішого архієпископа Кіровоградського та Новомиргородського Іоасафа, відбувся форум на тему «Милосердя – старе слово для нового часу». Учасниками форуму стали члени організацій «Асоціація православних сімей» та «Серце матері» та прихожани Свято-Успенського храму Кіровограда. Перед початком спілкування клірики Успенської церкви відслужили молебень «Перед початком доброї справи». В ході зустрічі була обговорена проблематика бачення чужої людської болі. Голова Свято-Успенського духовно-просвітницького центру, прот. Сергій Новак, звернув увагу присутніх на тенденції сучасного світу, які стають перепоною у баченні людського горя. Зокрема отець Сергій відмітив: «Сучасний світ формується на принципах ринкової економіки. Все купується та все продається. В очах суспільства те має ціну, за що платяться гроші. Тому любі філантропічні зусилля окремих людей в очах соціуму не будуть мати відповідної оцінки або, більше того, підтримки. Дослідження, які відбулися у 32 містах Америки у 2007 р. показали, що за 12 років кількість зроблених кроків пересічним громадянином збільшилася на 10 %, а в країнах з потужним економічним розвитком, таких як Китай та Сінгапур, – на 30 %. Людині з таким ритмом життя важко побачити та допомогти знедоленим. У притчі про «Милосердного самарянина» ми бачимо, як останній не просто помітив хворого чоловіка (що зробили і його попередники), а й допоміг – перев’язав рани та відвіз на лікування. Ритм життя, який нав’язується оточуючим світом, дозволяє досить слабо бачити горе інших».
З великою цікавістю всі присутні переглянули фільм «Я і інші», в якому чітко підкреслена реальна можливість маніпуляції особистістю тим середовищем, в якому вона проживає. Заступник голови Свято-Успенського духовно-просвітницького центру, свящ. Іоан Шемедюк, підводячи підсумок побаченої стрічки зазначив: «Ще однією причиною відсутності реального співчуття до горя ближніх є безпосередній вплив на особистість суспільством. Якщо суспільство не живе проблемою одиноких літніх, онкохворих, дітей-сиріт і т. д., то досить важко окремій особистості (але безпосередньому учаснику суспільства) почати допомагати зазначеним категоріям людей».
Закінчилась зустріч частуванням чаю та спільним обговоренням проблем, з якими зіштовхуються люди у буденному житті.