19.07.2014р.

Паломництво по святиням Черкаської єпархії

19 липня, з благословення Високопреосвщенішого архієпископа Іоасафа, відбулося паломництво прихожан Свято-Успенського храму м. Кіровоград по святиням Черкаської єпархії. Найперше, віряни відвідали Свято-Троїцький жіночий монастир м.Чигирин, де ставши учасниками Божественної літургії приступили до таїнства Євхаристії. Свято-Троїцький жіночий монастир особливий тим, що там знаходиться дуже багато часток святих останків угодників Божих, а також рака з мощами святої мучениці Рафаїли. Після літургії паломники відвідали джерела монастиря. Незважаючи на малу кількість сестер ігуменя Катерина запросили 50 паломників з Єлисаветграду на обід до монастирської трапезни.
Наступним етапом нашої подорожі став Свято-Троїцький Матронинський жіночий монастир. Вражає краса на території обителі. Дуже приємно було поспілкуватися з насельницями монастиря. Ми дізналися про таку постать як Мелхіседек Значко-Яворський,та про форпостне значення Матронинського монастиря в період ополячення та окатоличення на Правобережній Україні.
На завершення паломництва ми відвідали Свято-Онуфріївський чоловічий монастир, який вразив нас простотою та тишиною. Відсутність гоміну робить монастир надзвичайним, відчувається духовний спокій.
Цікавим моментом стало відвідання меморіального музей Б. Хмельницького у Суботові, де ми звершили молитву за вічний спокій православних гетьманів та козаків.
Кожний учасник паломництва вернувся до домівки з приємними враженнями та величезним запасом духовної наснаги, за що і дякуємо Милосердному Господу.