22.04.2018р.

Свято Жінок-Мироносиць на Миколаївці

Всі віруючі люди знають про особливе значення жінки у християнстві. Пресвята Діва Марія подарувавши людське тіло нашому Спасителю навіки ствердила виняткове ставлення до жіноцтва і материнства. У Православній церкві є навіть свій богослужбовий воскресний день, який присвячується прекрасній половині людства і носить назву в честь святих Жінок-Мироносиць. В цей день прийнято після святкового богослужіння вітати прихожанок, даруючи їм ікони, квіти, солодощі та крашанки. До слова, у церковній традиції немає подібного дня присвяченого чоловікам, що ще раз є яскравим свідченням раритетного відношення до жінки в Православ’ї.
Свято-Успенський храм міста Єлисаветграду. Божественна літургія в неділю Жінок-Мироносиць. Привітання священика своїх найдорожчих ПРИХОЖАНОЧОК-МИРОНОСИЦЬ. Торжество, квіти, посмішки, радість стали супутниками фіналу літургічного зібрання.
Звісно, в такий день неможливо без святкового концерту, який подарувала всім присутнім дітвора недільної школи зі своїми батьками.
Розпочалося дійство з театралізованої постановки «Святі Мучениці». На прикладі епізоду з життя сповідниць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії актори продемонстрували незламну вірність Христу, перед лицем фізичних тортур і, навіть, смерті. Подібні випадки були реаліями з життя сотні християн-мироносиць перших трьох віків.
Дійство такого формату обов’язково повинно мати і Пасхальну казку. Як колобку вдалося залишитися живим і неушкодженим, потрапити до Церкви, освятится і повернутися до діда і баби з паскою і писанками і яке до цього відношення має піст розповідалося у байці «Пасхальний колобок».
У всі віки жінка була жінкою. Куди б вона не відправлялася — завжди ретельно підбирала свій наряд. А до вбрання — зачіску, косметику, парфуми, сумочку, туфлі і багато-багато іншого. Як могли виглядати жінки-мироносиці різних епох і що є їх головними прикраси – про це глядачі дізналися з постановки «Справжня краса жінки».
На зміну театру ведуча провела з гостями заходу ряд конкурсів. Цікаво було дітям побачити на сцені своїх батьків, які боязко і по-дитячому виконували поставлені їм задачі.
Існує жарт, що БАБЦЯ – це людина, яка нагороджує своїх внучат за їх пустунство смачним обідом, шоколадною цукеркою та варенням. Нашим дорогим і любимим БАБЦЯМ були присвячені наступні інсценівка «Бабушка» і танцювальні номери.
У дитинки є мама, у бабусі — дідусь, у брата – сестра, а от у мами є ПАПА, який «все может???», але не завжди признається в цьому. Чому татові важко без мами показували у сценці «Папа все может».
Фінальним акордом концертної програми стала пісня-танець про МАМУ у виконанні всієї дітвори духовно-просвітницького центру.
Частування чаю з смаколиками і морозивом в період всього святкового дійства не давали можливість голоду побороти увагу шановних глядачів.
Висловлюємо велику подяку організаторам та найулюбленішим, найпрекраснішим нашим талановитим діточкам, які від щирого серця намагалися подарувати всім прихожанам море незабутніх вражень та позитивних емоцій.
Зі святом ВАС, ДОРОГІ ЖІНКИ!!!