26.08.2016р.

Православно-юнацький клуб «Лови момент» відвідав Державний архів Кіровоградської області

З нагоди Дня незалежності України учасники православно-юнацького клубу «Лови момент» духовно-просвітницького центру Свято-Успенського храму м. Кіровограда відвідали презентацію виставки архівних документів та матеріалів «Роль особистості у державотворчому процесі», присвяченої 25-ти річчю незалежності України, у Державному архіві Кіровоградської області.
На виставці експонувалися документи (у т.ч. фотодокументи), які висвітлюють роль визначних людей нашого краю у боротьбі за незалежність нашої держави. Гості мали можливість ознайомитись з архівними документами кінця ХІХ — ХХ ст., що висвітлюють вагомий внесок у розбудову держави видатних осіб нашого краю, а саме: М.Кропивницького, Є.Чикаленка, В.Винниченка, Є.Маланюка, М.Смоленчука, В.Кобзаря.
На відкритті виставки виступили з промовами директор Державного архіву Кіровоградської області Бабенко О.О., завідувач науковою редакцією комунальної установи “Кіровоградське обласне відділення пошуково-видавничого агентства “Книга пам’яті України” Шевченко Б.Л., головний архівіст відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області Петренко І.Д., головний археограф, кандидат історичних наук Колєчкін В.П.
Про представлені на виставці документи розповіла провідний бібліограф відділу археографії та використання документів Ногіна. В.І.
Після відкриття виставки юнакам та дівчатам було запропоновано екскурсію архівом. Заступник начальника відділу-головного зберігача фондів Таляренко Л.М. провела молодь до архівосховища та розповіла про умови їх зберігання.
Потім «клубісти» ознайомились з роботою лабораторії мікрофільмування та реставрації документів, де їм на практиці показали, як реставруються документи.
А завершальним «акордом» було знайомство з цікавими документами, які свідчать про важливу роль церковно-приходських шкіл та духовних училищ у навчальному процесі молоді у ХІХ — початку ХХ ст.ст. Серед таких архівних документів – грамоти, табелі успішності, екзаменаційні відомості, письмові роботи тощо.
Відвідини Державного архіву Кіровоградської області стали для юнаків і дівчат пізнавальним заходом: вони поглибили свої знання про зазначені особистості та віхи історії України та дізнались про цікаву професію архівіста.