27.04.2016р.

Лекція «Щасливе довголіття»

Настоятель Свято-Миколаївського храму селища Нове прот. Роман Петренко та керівник Свято-Успенського духовно-просвітницького центру м. Кіровограда провели зустріч з учнями 11-х класів загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів №10 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області. Темою спілкування стали відносини дітей зі своїми батьками.
В ході спілкування дітвора ознайомилася з основами вчення шанування батьків у класичних релігіях світу. Особливий акцент був поставлений на Біблійному баченні стосунків дітей зі своїми батьками. На основі історії з життя Ноя, отець Сергій розповів, як практичне виконання і, відповідно, невиконання 5 заповіді Закону Божого має відношення до формування нашого щасливого довголіття.
В ході зустрічі також було підняте питання про правильне формування у дітей поваги до батьків, оскільки дитина проходить декілька етапів соціалізації, таких як: мама – генератор існування, ідеалізація батьків та їх знецінення, наслідування лідера. Молоді батьки, знаючи особливості етапів соціалізації дитини зможуть звершити меншу кількість помилок у процесі їх виховання.
Дана бесіда була знята на відео. Для того, щоб зрозуміти думки лектора, необхідно проглянути всю лекцію, не вириваючи цитат з контексту. Для благочестивих любителів коментувати необхідно врахувати:
1. Одне з правил місіонерства: з даною аудиторією спілкуєшся на їх мові (життєві поняття). Ап. Павло свідчить: «Для юдеїв я став юдеєм, щоб придбати юдеїв, для тих, хто під законом, – тим, хто під законом (хоча сам я не під законом), щоб придбати і їх. Для людей без закону я став тим, хто без закону (хоча я не живу без закону Бога, оскільки перебуваю під законом Христа), щоб придбати тих, хто без закону. Для слабих я став слабим, щоб придбати слабих. Я став усім для усіляких людей, щоб всіма можливими способами врятувати хоча б декотрих. Але роблю все це задля доброї новини, щоб ділитися нею з іншими» (1 Кор. 20-23).
2. Дана бесіда відбулася в приміщенні шкільного класу, а не в святому храмі.